Zapomniany bohater

Posted by admin on Grudzień 29, 2011 in Opowiadania |

Dzień pierwszy i bodajże ostatni tej historii

 

 

 

By nadać pewną tajemniczość, zróbmy w naszej scenie półmrok. Przy stoliku siedzi autor książek. Zabiera się do napisania książki, w której chciałby opisać niesamowitą historię, taką by sprawiła czytelnikowi satysfakcję z lektury. Jednak napisanie nie jest takie łatwe, stworzenie wirtualnego bohatera, nadanie mu cech, wprowadzenie go w jakieś historię z którymi musiałby się zmagać, aż do ostatniej strony, by w końcu wszystkie przygody zakończyły się dobrze. Tak zwykle bywa w książkach, ale autorowi jakoś wszystkie pomysły szybko ulatują w zapomnienie. Kim miałby taki bohater się zajmować, jaki zawód wykonywać? Ile dać mu lat? Czy to ma być kobieta, a może mężczyzna? Tworzenie bohatera fikcyjnego to budowa od podstaw, tak by każdy element pasował do siebie. Autor myśli o jakimś zwykłym człowieku, nie jakimś super bohaterze latającym, o nadludzkiej siły. Zwykły człowiek, a może jednak nie taki zwykły jak się wydaję. Zadaniem autora jest takie przedstawienie bohatera byśmy dostrzegli w jego poczynaniach jakąś magię. Autor w swoim dorobku ma już duży dorobek wydawniczy. Każda pozycja jednak to wiele pracy, której poświęcał swój czas, wykorzystując wszystkie zdolności jakie posiadał. Czy miał sukcesy? Według niego pewnie lepiej można byłoby rozplanować swoją karierą, gdyby tylko czas. Ten „gdyby cofnąć czas” bardzo tego nie lubił, zdawał sobie doskonale sprawę, że takie rozpamiętywanie nie ma sensu. Cóż mam dziś żałować tak jak chciał może się spełniać może pisać. O tym zawsze marzył. Jego linia była zbyt prosta on podświadomie marzył by być jak jego bohaterowie dokonujący heroicznych zadań, przemierzających zakątki, jakie tylko jego wyobraźnia mogła sobie dać z tym radę. Pisanie było taką małą namiastką tego wszystkiego. Nic się nie dzieje, nuda się robi z tego wielka, ileż można tak siedzieć i nic nie napisać. Czekajmy cierpliwie, bo przestaniemy to czytać, zajmując się ciekawszymi rzeczami, niż czekanie na akcji czy jakiś normalny wątek. Siedzi i siedzi tak zamyślony nasz autor, jednak zapomniał wyłączyć telefonu (na nasze szczęście, bo zaraz byśmy usnęli) i dźwięk klasycznej melodyjki rozchodzi się po pokoju. Zawsze jakiś ruch zauważamy u naszego artysty. Dobrze, ale sprawdźmy, kto tam wykonuje połączenie. O ile wiem to Y tak to on, dzwoni ważnej sprawie. Na początku klasyczne „halo, cześć, co porabiasz, przepraszam, że przerywam, ale…” i tutaj następuje większa pauza, tak jakby Y przygotowywał zdanie, które ma odmienić życie naszego autora, zmienić rytm jaki dotychczas znał. Cóż, to takiego „..wiesz jest sprawa, musisz mi pomóc” – nareszcie zostaje przerwana ta cisza w słuchawce. Powiedz co się dzieję, co mogę zrobić?-  pyta się autor głosem w którym można było wyczuć zarówno ciekawość ale również zaniepokojenie.

 

Związku z tym, że autor ma ważny telefon, oczywiste wydaje się, przerwanie tworzenie bohatera, który w tym momencie musi odejść chociaż na jakiś czas w zapomnienie.

 

Nie wiemy o co poproszono autora, w czym mógł pomóc. Jest to bardzo dziwne dotychczas mogliśmy poznać wiele szczegółów z jego życia a tutaj w najlepszym, kulminacyjnym momencie się wątek przerywa. Tytuł tego opowiadania to zapomniany bohater, skąd ten tytuł, wiem tyle, że autor podczas telefonu został poproszony o rzecz, która wymaga bohaterstwa, i takim czynem się wykazał.

 

Jaki to czyn, czy nie możemy poznać tej historii? Bohaterski czyn to jaki? Pokonanie mocniejszego przeciwnika, walka ze słabościami…? I znów nie wiemy, gdzieś nasz Autor czyt. Zapomniany Bohater znikł.

 

Może go poszukać, gdzieś są przecież jeszcze bohaterowie,. Ileż w naszym życiu spotykamy wspaniałych ludzi, jaki podziw wzbudza w nas ich życie? A ilu znaliśmy, którzy nie są już pośród nas? Same pytania, bo „Zapomniany bohater” jest szukaniem bohatera, o którym zapomnieliśmy, nie docenialiśmy…Żyjmy tak by nie było „Zapomnianego bohatera” .

 

 

Copyright © 2011-2019 SercemPisane.pl All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.