Nigdy niespotkani

Posted by admin on Listopad 13, 2014 in Opowiadania |

 

To było dawno…nie tą opowieść trzeba zacząć całkowicie inaczej. Będzie bowiem ona opowieścią nie o tym co było, ale o tym co będzie. Musimy się przenieś kilkadziesiąt lat do przodu, jak w jakimś wehikule, by zacząć opowieść. Jednak to nie będzie taka odległa przyszłość. Czas akcji jaki przewidziała autor to rok 2030. Dlaczego akurat ten rok? To, nie ma znaczenia, to tylko jakaś data w przyszłości, może to być rok 2080, czy 2111, przypadkowe liczby, które zostały wciśnięte na klawiaturze.

 

 

Nie zajmując się dłużej rozstrzyganiem, jaka data będzie najwłaściwsza, przejdźmy do miejsca. Tutaj nie ma problemu, jest to ta sama planeta Ziemia, która była w 2012 roku. Jest jednak różnica, nie ma już na tej planecie takiego pojęcia jak „państwa”, nie ma podziałów na Polaków, Amerykanów, Niemców. Jesteśmy bowiem w roku, w którym najbardziej zmienił się człowiek.

Tak, jak można się było spodziewać postęp technologiczny z roku na rok był coraz większy. Powstały coraz „mądrzejsze” komputery. Jeżeli ktoś zna się na komputerach to aby zobrazować, jakie były komputery w roku 2030 napiszę tak. Gdyby zebrać wszystkie komputery z roku 2012, połączyć ich pamięci RAM, CPU, HDD, dla komputera z roku 2030 byłyby jak prosty dzisiejszy kalkulator.

To, jednak nie ma być opowieść o komputerach, nowych technologiach. To raczej opowieść o człowieku z roku 2030.

Komunikacja międzyludzka

Tutaj zaszły największe zmiany. Człowiek już nie spotykał się z człowiekiem, tak jak to było np. w roku 2012. Spotkania przy kawie, wyjście na miasto, takie coś nie istniało. Człowiek wybrał drogę zamknięcia. Wszystko to toczyło się wirtualnym świecie. Już w 2012 nastąpiły takie namiastki tego co było w roku 2030. Ludzie w 2012 roku, też coraz częściej wybierali zakątek własnego pokoju i komputer. Życie toczyło się w sieci Internet. 18 lat sytuacja, nie zmieniła się zbyt mocno. Po prostu technika pozwalała na bardziej większą „wirtualizację życia.”

 

Poniżej opis jak ludzie w takim czasie żyli, a bardziej dokładnie jak wyglądały związki między dwoma osobnikami ludzkimi. Przechodzimy do tytułu tego opowiadania

Nigdy niespotkani

 

Marti32 i Oksana227 to bohaterowie.

Marti32 i Oksana 227 dzieliło tysiące kilometrów, w tym ocean. W świecie z roku 2012 nigdy by się nie spotkali, a 2030 też się nie spotkają. Nie ma różnicy? Jest bo oni się znali. Pamiętajmy jednak, że ze wstępu wynikało, że mówimy o roku 2030 w pełni wirtualny. Marti32 właśnie wybrał wszedł do takiego wirtualnego świata. Postanowił wyjechać sobie na wycieczkę, do dawnej Ameryki z roki 2012. Postanowił to zrobić tak jak to kiedyś robiono wcześniej, wybrał więc odpowiednie plansze, odpowiednie pojazdy i już po minucie siedział w samolocie Warszawa-> Nowy Rok. Podróż jednak kilku godzinna bardzo go nużyła, postanowił ją przyspieszyć, zmienił opcje w oprogramowaniu :czas podróży 12 godzin zamień na 12 minut. I już lądował w Nowym Jorku. Nigdy tutaj nie był, dla niego ta plansza była całkowicie nowa, trochę zagubiony, ale jakże szczęśliwy, że może zobaczyć kolejne miejsce.

W Nowym Jorku zobaczył wielu ludzi, którzy tak jak on postanowili wybrać Nowy Jork 2012 w swoim oprogramowaniu komputerowym.

koniec cz.1

Copyright © 2011-2019 SercemPisane.pl All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.