0

5zł cz.3

Posted by admin on Luty 3, 2013 in Opowiadania |

Liczy się nie to kim jesteś liczy się to ile masz metalu z napisem 5 . Im mniej posiadasz tych monet, tym bardziej znaczysz na tej opisywanej planecie. Lecz cóż ma zrobić istota mała, musi się zmierzyć w swoim życiu metalem i papierem.

Różnica w ilości posiadanych metali 5 zł jest bardzo zauważalna. Gdy ich nie masz nie możesz sobie pozwolić na wszystko.

Z tym metalem 5 zł są same problemy: jeżeli nie masz tego metalu martwisz się jego o brak, jeżeli masz ten metal, też się martwisz żeby ktoś Ci go nie zabrał. Całe życie będzie o tych 5 zł.

Wróćmy jednak to istoty małej, która od naszej ostatniej obecności urosła nabywając umiejętność porozumiewania się z istotami dużymi.

Szkoła

Każda istota mała idzie pierwszy raz do szkoły. Czym jest szkoła? Jest to miejsce, które  służy nauce liczenia metali 5 zł. Szkoła to miejsce, które nie tylko służy do nauki liczenia, ale również jak w przyszłości zdobywać monety 5 zł. Przez wiele godzin w dzień w dzień istota uczy się by potem gdy dorośnie dzięki zdobytej wiedzy i umiejętności móc zapewnić sobie dostęp do pokładów metalu.

Dorosłość

Planeta Ziemie nie jest planetą na, którą panuje sprawiedliwość. Istoty na niej nigdy tak naprawdę nie mają szans na szczęście. Jednak od wieku z pokolenia na pokolenie przekazywana jest nieprawdziwa mowa, że można osiągnąć na niej szczęście. Dorosłość to taki stan w rozwoju istoty, który jest pełen niepowodzeń i zmartwień. Choć istoty próbują to w jakiś sposób zmienić, pracują ciężko by „kupić to szczęście” Kupują, więc nowe samochody, domy, ubrania, jednak ciągle im mało, ciągle im brakuje tego szczęścia, kupują więc dalej szukając szczęścia w przedmiotach. Oczy istot są zasłonięte, jednak metalem 5 zł, który im nie pozwala odkryć prawdziwe szczęście, które jest na wyciągniecie ręki, bo szczęście to…

Bez dokończonego zdania kończę znęcanie się nad metalem w którym jest wyryta cyfra 5. Zdanie niedokończone możesz sam uzupełnić wystarczy, że nie okryjesz, że świat to nie tylko metal z cyfrą 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2011-2017 SercemPisane.pl All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.